Dům Lukáš 17

Dům Lukáš 17 byl navržen jako minimální bydlení pro menší či méně náročné rodiny, s důrazem na nízkou pořizovací cenu i provozní náklady. Z těchto důvodu byl zvolen základní tvar půdorysu domu, bez zbytečných členění fasády a komplikací.

Dům Lukáš 17 Dům Lukáš 17

Do obdélníku o rozměrech 7,2 x 12,2 metru byla rozvržena co nejefektivnějším způsobem dispozice 4+kk, kterou je možné pár drobnými úpravami proměnit na 3+kk s většími pokoji. Celá dispozice je značně prosvětlena velikými francouzskými okny, které zaručují silné propojení interiéru se zahradou. Interiér je právě díky tomuto opticky větší a příjemnější.

Dům Lukáš 17

I když se jedná o malý dům, bylo velmi důležité zachovat správné rozdělení dispozice do jednotlivých částí. Na západní straně domu se nachází část s koupelnou a dětskými pokoji, kterou je možné oddělit od společenské zóny domu například v případě návštěvy.

Dům Lukáš 17

Ústřední místností domu je obývací pokoj s jídelnou a kuchyní. Tato místnost je v dispozici využita i jako komunikační uzel, pres který se dostaneme do všech ostatních částí domu. Výsledkem tohoto je přirozené setkávání rodiny během dne právě v této místnosti a zároveň maximální využití prostoru, který nemusí být zabrán chodbou. Ložnice rodičů se nachází v severovýchodním rohu domu. Ložnici byla umístěna záměrně co nejdále od dětských pokojů, aby vzniklo co největší soukromí pro rodiče a klid při spánku. Dveře mezi ložnicí a obývacím pokojem jsou navržené jako protihlukové, a tak nehrozí rušení televizí z obývacího pokoje, když si budou chtít rodiče ráno o víkendu přispat.

Dům Lukáš má navíc příjemnou terasu krytou bílým orámováním, která zároveň zajistí stínění oken v horkých letních měsících. Do tohoto bílého rámu je zakomponován i praktický zahradní domek, který se tak tváří jakou nedílná součást domu.

chci více informací
o tomto domě

Informace uvedené v tomto bulletinu jsou platné ke dni 24.6.2017.
Aktualizováno: 22.6.2017 zpět

http://nove-domy-leto-2017.ekonomicka-stavba.cz/dum-lukas-17.htm
Tento článek je součástí pravidelného bulletinu společnosti Ekonomické stavby, který vydáváme ve spolupráci s odborníky. Pokud se vám článek líbil a chtěli byste pravidelně dostávat ucelené informace formou bulletinu, zaregistrujte se k odběru zde.